Choď na obsah Choď na menu
 


Najvzacnejsia biblia na Slovensku

14. 12. 2009

Bratislava 3. septembra   2009 – Jedinečné bibliofilské umelecké dielo, ktoré sa zrodilo z intenzívnej spolupráce vydavateľstva Ikar s Rakúskou národnou knižnicou čerpá, vôbec po prvýkrát, z celého veľkolepého biblického bohatstva národnej knižnice, ktoré je z konzervačných dôvodov po väčšinu času pre verejnosť neprístupné. Ide o prvé vydanie unikátneho majstrovského diela v reprezentatívnom vyhotovení so vzácnymi ilustráciami.

Toto s ničím neporovnateľné, veľkolepé vydanie čerpá z klenotnice Rakúskej národnej knižnice – zo zbierky neoceniteľnej hodnoty. V ohromnej rozmanitosti a nadpriemernej kvalite ilustrácií sa vo fascinujúcej BIBLII veľkorozmerného formátu spájajú nenahraditeľné skvosty knižného umenia pochádzajúce z mnohých stáročí, ktoré boli doteraz ukryté v trezoroch a archívoch. Nadchnú nádherné iluminácie vyzdobené zlatom, krásne miniatúry a bohatá knižná maľba v doteraz neprezentovanej zostave.

Svojou zbierkou, kvalitou a rozmanitosťou obrazov je toto vydanie  BIBLIE dielom superlatívov.

Každý výtlačok BIBLIE je ručne vyrobený unikát, ktorý má vysokú a jedinečnú hodnotu. Vzácnu BIBLIU  predstavujeme v reprezentatívnom vydaní v  koženej väzbe, s pravou zlatotlačou, zlatorezom, ozdobným kovaním na rohoch a s kovovou sponou. Každý exemplár má svoj vlastný očíslovaný certifikát. Limitovaná edícia BIBLIE vychádza  v náklade 500 kusov.</u> Na Slovensku ide o unikátne prevedenie tejto knihy pre zberateľov a záujemcov o kvalitne spracovanú knihu. <u>Po rozpredaní všetkých  500 výtlačkov, už nikde, ani u nás ani v inom knižnom vydavateľstve nebude v predaji.


Toto majstrovské dielo vás prevedie vrcholmi a brilantnými výkonmi biblického knižného umenia v jedinečnej rôznorodosti a kvalite. Iluminácie pochádzajú z najkrajších biblií mnohých stáročí. Medzi početnými nádhernými bibliami, z ktorých čerpá BIBLIA sú tieto významné originálne vydania: Viedenská Genesis (6. stor.), najstarší, v súčasnosti zachovaný biblický cyklus na svete, Parížska vrecková biblia, krásny exemplár obľúbených malých biblií, ktoré v 13. storočí vydali parížski predajcovia kníh pre vzdelané obyvateľstvo, Neapolská biblia z roku 1360, ktorá očarí hojnosťou iluminácií, či legendárna Svätováclavova biblia, najstarší zachovaný originál nemeckého prekladu biblie, ktorú veľkolepo vyzdobili najlepší umelci vtedajších čias.

Pre zberateľov a milovníkov umeleckej literatúry spĺňa toto dielo nebývalej hodnoty všetky očakávania ozajstnej a trvalej investície.

V BIBLII je použitý preklad podľa vydaní Spolku svätého Vojtecha v Trnave: Starý zákon z roku 1955, Nový zákon z roku 1986. Nihil obstat: Msgr. Vendelín Pleva. Imprimatur: Msgr. Ján Orosch (Trnava, 27. 09. 2006, č. 4740/06).

 

Zdroj: www.zlatabiblia.sk